GH-Z/E

GH-Z/E, čelní a zpětné válcové i tvarové oboustranné zahloubení, zpětné zahloubení

 

GH-Z/E – stabilní nástroj pro válcové i tvarové oboustranné zahloubení

Umožní vyrobit válcové i tvarové zahloubení v čelní ploše i ze zadní strany na jeden průchod bez potřeby otáčet obrobek. Oba nože zajíždějí a vyjíždějí radiálně díky změně směru otáčení nástroje. Nástroj GH-Z/E vyniká svou stabilitou a robustností.

 

GH-Z/E, čelní a zpětné válcové i tvarové oboustranné zahloubení, zpětné zahloubení

 

 

Specifikace / výhody

  • Automatické zahloubení zepředu i zezadu (nebo jenom zezadu) na jeden průchod, bez otáčení obrobku, optimální pro CNC stroje
  • Mimořádně stabilní a robustní systém určený hlavně pro velké obrobky v těžkém strojírenství, a pro velké průměry zahloubení
  • Vyměnitelné nože z tvrdokovu s geometrií a s povlakem pro konkrétní operaci na obrobku
  • Optimální přizpůsobení konkrétnímu zadání
  • vnitřní přívod chladicí kapaliny přímo do místa řezu

 

 

 

 

Funkce a princip

Nástrojem GH-Z/E probíhá výroba zahloubení ze stejné strany obrobku jako předchozí vrtání. Změnou směru otáčení se nože zasouvají a vysouvají – při levých otáčkách se zasunou, při pravých otáčkách se vysunou.

 

 

SOLO, čelní a zpětné válcové i tvarové oboustranné zahloubení, zpětné zahloubení

1. Zachycovač momentu   2. Upínací stopka   3. Řídící jednotka   4. Těleso nožů   5. Řídící tyč   6. Nůž nebo držák destiček GH-Z/E

 

 

Řídicí páka má dva excentricky uložené čepy, které zapadají do drážky v nožích. Zatímco se řídicí páka otáčí, nože uložené posuvně v tělese nožů se pohybují přímočaře radiálně. Řídicí páka je spojena přímo se stopkou, a je tak přímo naháněna vřetenem stroje. Systém unašečů v řídicí jednotce umožňuje relativní pohyb řídicí páky a tělesa nožů cca 180°. Zachycovač momentu zajistí, že se řídicí jednotka neprotočí.
Při zapnutí pravých otáček vřetena se nejprve otáčí řídicí páka, a ta zajistí vysunutí nožů. Jakmile jsou nože úplně vysunuty, přenáší se kroutící moment z vřetena na těleso nožů. Těleso nožů i nože se otáčejí shodně jako vřeteno, a nástroj je připraven k obrábění zahloubení. Přepnutím otáček na levé proběhne obrácený proces. Těleso nožů a nože se zastaví. Řídicí páka se otáčí doleva a zasune nože do výchozí polohy v tělese nožů. Jakmile jsou nože úplně zasunuté, přenáší se otáčky vřetena přímo na těleso nožů a nože, ty se nyní otáčí vlevo.

 

 

Produktová řada a rozsah velikostí nástroje GH-Z/E

Řídicí jednotka GH-Z/E se vyrábí ve třech variantách. Volba příslušné velikosti se řídí především podle průměru otvoru. Každý nástroj je konstruován a vyroben přímo na konkrétní zadání. V následující tabulce jsou uvedeny základní rozsahy. Po konzultaci je možné jejich další rozšíření.

 

Zadání (kritéria) GH-Z/E 20 GH-Z/E 50 GH-Z/E 70
Předvrtaný otvor: Ø d Ø 8,0 – Ø 23,0 mm Ø 23,0 – Ø 60,0 mm Ø 50,0 – Ø 80,0 mm
Velikost / hloubka zahloubení : Ø D 2xD – 1,0 mm 2xD – 2,0 mm 2xD – 2,0 mm

 

HEULE – nástroje pro čelní a zpětné zahlubování a srážení hran v jedné operaci

 

 

Katalog SOLO – více informací

 

 

 

 

HEULE nástroje - zpětné zahlubování, srážení hran