T-A systém a GEN2

T-A systém, vrtáky, vrtací systém

 

Co je T-A® systém a jak vlastně pracuje?

AMEC-představení

 

 

T-A® systém je generace vrtacího systému s vyměnitelnými břitovými destičkami (VBD) s 5 druhy povlaků, 19 druhů geometrií a 8 typů substrátů vyměnitelných břitových destiček.

Celý vrtací systém je tvořen vyměnitelnými břitovými destičkami (VBD) v rozsahu průměrů pro vrtání od Ø 9,5 mm do Ø 160,0 mm.
Celý rozsah průměrů zabezpečuje „pouze“ 11 držáků s vnitřním chlazením (válcová i kuželová stopka) s možností vrtání do hloubky až 30xD!!

Vyměnitelné břitové destičky (VBD) jsou projektovány s cílem dosáhnout vyšších výkonů a životnosti nástrojů u těchto nových výrobků. Karbidové a HSS destičky GEN2 T-ATM byly navrženy pro zvýšení produktivity a snížení nákladů na otvor. Karbidové destičky GEN2 T-A jsou dostupné ve dvou jakostech substrátu, K35 a K20. Destičky HSS GEN2 T-A jsou dostupné pouze v jedné jakosti substrátu, nazývaném „Super Cobalt“.

Všechny držáky s válcovou nebo kuželovou stopkou jsou s vnitřním chlazením. Vyměnitelné břitové destičky (VBD) si můžete vybrat z 8 druhů substrátů, 5 druhů povlaků a 19 typů geometrií VBD pro produktivní vrtání.

Vrtání T-A® systémem je podmíněno nutností vrtat vždy do plného materiálu!! V případě použité VBD např. s geometrií FB – Flat Bottom (pro rovné dno otvoru), nebo SP – Spot & Chamfer (sražení hrany otvoru) probíhá operace vrtání v již předvrteném otvoru.
 
 
Pro snadnější orientaci a výběr vhodného nástroje můžete použít – Průvodce výběrem nástroje pro vrtání   Otevřít průvudce v PDF  

 
 

Zvolte si dle rozsahu vrtání nejvhodnější držák T-A® systému pro vaši aplikaci

serie-Y

serie-Z

serie-0

serie-1

serie-2

serie-3

serie-4

serie-5_6

serie-7_8

prislusenstvi-nahradni-dily

 

 

AMEC-baner-10

 

T-A® systém – je v současnosti nejuniverzálnější vrtací systém na světě.

 

 

Logo AMEC
T-A® systém – vrtací systém Allied Maxcut (AMEC) je výhradně vyráběn Allied Machine & Engineering , ve výrobních závodech v Doveru, Ohio, USA. Allied Machine & Engineering Corps razí cestu ve výzkumu a vývoji zdokonalováním konstrukce a výoby T-A® vrtacího systému podle vlastních návrhů a náročných kritérií.

 

 

Kde se můžete setkat s T-A® systémem?

 

Rozsah vrtání T-A® systému je Ø 9,5 – Ø 114,0 mm do hloubky až 30xD !

                        

T-A® systém má své místo ve většině odvětví průmyslu a to jak v automobilovém, petrochemickém, potravinářském, tak hlavně ve strojírenském.
T-A® systém má široké uplatnění pro rychlé a přesné vrtání na všech obráběcích strojích a to jak starších, tak i nejmodernějších.

 

Přestože vypadá vrtání na první pohled jednoduše, klade poměrně vysoké nároky na řezný nástroj. Zvyšující se požadavky na operace vrtání, např. vrtání tvrdých materiálů nebo extrémně dlouhých otvorů, podmínky funkce nástrojů ještě zhoršují. Nové řezné a konstrukční materiály, současné výrobní a další technologické požadavky jsou stálým impulzem k vývoji a inovaci noých vrtáků, vyměnitelných břitových destiček…

 

Systém upínání vyměnitelných břitových destiček T-A® systému

 

Systém upínání T-A systému pro držáky s válcovou stopkou (Weldon), tak i pro držáky s kuželovou stopkou (Morse).

 

amec-system-upinani